Sündmused 2018/2019 õppeaastal (vajuta linki)Uued õppetasud

Alates 1. septembrist hakkavad kehtima uued õppetasud, millega saab tutvuda siin.
Kuna arvestus käib erialatunni järgi, siis lisan selgituseks, et põhi- ja huviõppes on veel lisaks ka solfitunnid ja muusikalugu. Vabaõppes on ainult üks pillitund nädalas. Tundide jaotusega, mis ei ole muutunud ja
oli aluseks ka eelmiste õppetasude arvutamisel, saab tutvuda siin.

Eelkool Tapal

Alates järgmisest nädalast (13.03) toimub eelkooli tund Tapal teisipäeviti kell 17:20


Eelkool alustab märtsis

Märtsis alustab muusikaosakonna eelkool nii Tapal kui Tamsalus.
Tapal alustame 7. märtsil kell 17:15 ja Tamsalus alustame 12. märtsil kell 16:30 gümnaasiumis. Teid juhatatakse õigesse ruumi.
Eelkoolis lauldakse, õpitakse rütme, tutvutakse pillidega. Kogu tegevus on mänguline ja aitab valmistuda kooli astumiseks. Pillimängu õpetamist eelkoolis ei toimu, küll aga aitab eelkool teha valikut, millist pilli õppima asuda.
Ootame osalema 6-10 aastaseid lapsi.
Eelkool toimub üks kord nädalas, kokku 8 tundi (kaks kuud). Osalemine on tasuline ning maksab 10 € kuu.
Avaldusi eelkoolis osalemiseks saab esitada esimese tunni toimumise päeval. Esimesse tundi ootame lapsi koos vanemaga!
Eelkooli õpetajad on Tapal Svetlana Kuusik ja Tamsalus Marju Metsman.
Infot eelkooli kohta saab küsida aadressilt tapamuusikakool@tapamuusikakool.eeMuusikaosakonda võeti vastu järgmised õpilased:

Karoliina Alla lõõts, õp Martin Müller
Diana Berzina flööt, õp Heili Liivsalu
Mari Ann Kald viiul, õp Eva Siil
Simona Leppoja klaver, õp Imbi Puusepp
Veniamin Osiitšuk flööt, õp Heili Liivsalu
Eifram Sheshenko klaver, õp Liili Põld
Nadežda Skrjabina flööt, õp Heili Liivsalu
Annemari Tali viiul, õp Eva Siil
Annabel Tigane viiul, õp Eva Siil

Kõikide uute õpilastega võtavad õpetajad augusti lõpus ühendust ja
saavad veel enne 1. septembrit kokku. Kena suvevaheaega!


Muusikaosakonna sisseastumiskatsed
Sisseastumiskatsed toimuvad 5. ja 8. juunil kell 16:00.
Vaata lähemalt siit

Finaalis II ja III koht

Meie kooli õpilased olid edukad ka konkursi "Parim noor instrumentalist 2017" vabariiklikus finaalis. Metsasarveõpilane Jako-Kaarel Härm saavutas oma vanuseklassis II koha ja eufooniumiõpilane Kristjan Hansen oli oma vanuseklassis III. Jako õpetaja on Heili Liivsalu ja Kristjani õpetaja on Jüri Tüli. Nende klaverisaatjateks olid Imbi Puusep ja Darja Roditšenko. Suur aitäh kooli eduka esindamise eest!


Piirkondlikus eelvoorus läks hästi

Rõõmsad uudised Narvast. Kõik kolm piirkonna puhkpilliõpilaste eelvoorus osalenud õpilast said 1. koha ja pääsesid konkursi "Parim noor instrumentalist 2017" vabariiklikusse lõppvooru. Kokku on nüüd meie koolist neli finalisti :) ! Täna olid võidukad Kristjan Hansen eufooniumil (õp. Jüri Tüli), Jako-Kaarel Härm metsasarvel (õp. Heili Liivsalu) ja Saamuel Skrjabin trompetil (õp. Heili Liivsalu). Finaalikoht oli juba käes flöödiõpilasel Ariana Arutjunjanil, kes on samuti õp Heili õpilane. Suur-suur tänu ka klaverisaatjatele Imbi Puusepale ja Darja Roditšenkole! Aitäh teile kõigile, et hoidsite kooli lippu kõrgel ja tõestasite, et puhkpillimuusika õpetamine Tapal on jätkuvalt kõrgel tasemel. Seda tänu teile, Heili ja Jüri! Edu finaalis!23. veebruaril on lühendatud tööpäevaga seoses tundide algused teisel ajal!
1. 11:45 - 12:15 (tavapärane algus 12:25)
2. 12:20 - 12:50 I A solf (tavapärane algus 13:15)
3. 12:55 - 13:25 I C ja II A solf (tavapärane algus 14:05)
4. 13:30 - 14:00 III A solf (tavapärane algus 14:55)
5. 14:05 - 14:35 II B ja V B solf (tavapärane algus 15:45)
6. 14:40 - 15:10 VI B solf (tavapärane algus 16:35)
7. 15:15 - 15:45 (tavapärane algus 17:25)
Kui erialaõpetaja pole leppinud kokku teisiti, siis võrdle oma tavapärast tunni algust ajutise ajaga ning tule kohale õigel ajal!

Pildistamine
8. ja 10. novembril toimub pildistamine. Palun kõikidel lastel küsida oma õpetajalt üle, kummal päeval ja mis kl toimub just teie pildistamine! Katsuge nii oma tegemised sättida, et saate pildistamisele tulla!

Tuletõrjeõppus
Sel neljapäeval, 13. oktoobril kell 15:00 toimub tuletõrjeõppus. Palun võimalusel osaleda ka neil õpilastel, kellel sel päeval tunde ei ole. Koguneme saalis.

Rühmatundide tunniplaan
Rühmatundide tunniplaani leiab siit.
Seoses koolipäeva hilisema lõppemisega, kui olime arvestanud, veel üks muudatus! T algab IV kl solfi kl 14:55
ja IV, VI ja VII klassi muusikalugu algab kõigil üks tund hiljem!
Loodame, et muudatusi jääb järjest vähemaks.Muusikaosakonna lastevanemate koosolek
Muusikaosakonna lastevanemate koosolek toimub 15. septembril kell 18:00 muusikaosakonna saalis.
Üheks teemaks on lastevanemate esindajate valimine kooli hoolekogusse. Räägime sellel õppeaastal toimuvatest uuendustest, kooli aastapäevast, õppetasudest, jne

Muusikaosakonna avaaktus
Muusikaosakonna avaaktus toimub 1. septembril kell 16:00 Tapa Kultuurikojas. 1. klassi astujatel palume tulla kohale 20 minutit varem.


Tapa Muusika- ja Kunstikooli sisseastumiskatsed
Muusikaosakonna sisseastumiskatsed toimuvad 6. juunil ja 13. juunil kl 16:00. Avaldusi sisseastumiseks saab esitama hakata alates 30. maist muusikaosakonna 2. korrusel. Avalduse ja registreerimislehe saab kohapealt.
Kunstiosakonda katseid ei toimu. Avaldusi õppimima asumiseks ootame 30. maist kuni 10. juunini. Kohtade arv on piiratud. Avaldusi saab täita 1. korrusel kunstiosakonnas või 2. korrusel.


Muusika- ja Kunstikooli õpilased olid taas edukad
Juba pea kümme aastat korraldab Viljandi Pärimusmuusika Ait noortele pilliõppijatele omavahelist mõõduvõttu, mis kannab uhket nime "Suur üleriigiline pärimusmuusikute võistumängimine".  Nii ka tänavu. Eesti eri paigust oli kokku sõitnud üle 60 lapse ja noore, kes olid jagatud vastavalt õpitud aastatele ja pillidele gruppideks. Iga õpilane pidi esitama kaks eriilmelist lugu, millest üks pidi olema pärit kodukohast või maakonnast. Tapa Muusika- ja Kunstikoolist võttis  sel aastal võistumängimisest osa Kristina Arelia Kullang, Nadešda Tšuvpilo ja Randmar Tuulemäe. Mandoliiniõpilane Kristina osales kuni kolm aastat pillimängu õppinud näppepillide grupis ning saavutas grupivõidu. Sama hästi läks ka Nadjal, kes osales mandoliiniga näppepillide järgmises vanusegrupis. Randmar õpib nii mandoliini, kui ka karmoškat, kuid otsustas sel aastal osaleda just karmoškaga. Konkurents lõõtsaliste klassis oli äärmiselt tihe. Väike karmoška, millega mängib ka Randmar, on viimastel aastatel saanud laste ja noorte hulgas väga popiks. Randmar teenis oma haarava mänguga publiku poolehoiu ning sai selle eest kiita ka žüriilt. Kuna lõõtsatraditsioon pole Tapa kandis just kiita ning kodukohast pärit lugu ei õnnestunud leida, tegi Randmar enda õpetaja Martin Mülleri abiga ise loo. Selle eest sai ta  žüriilt ka eripreemia.

Tapa Muusika- ja Kunstikool sai "Varaaidast" toetust
Eesti Noorsootöö Keskuse projektikonkurss  "Varaait" toetab huvitegevust õppevahendite soetamisel. Kui eelnevatel aastatel oleme  saanud toetust pillide ostmiseks, siis sel aastal kirjutasime projekti kunstiosakonnale keraamikaahju ostmiseks. Projekti kogumaksumus on 2734 €. Sellest 2000 € saime "Varaaidalt".
Kunstiõpetuse eesmärgiks meie koolis on lisaks käeliste oskuste arendamisele pakkuda lastele laia valikut erinevatest kunstitehnikatest ja vahenditest ning laiendada silmaringi. Peame oluliseks, et kunstiga tegelemine avardab iga lapse eneseväljendusoskusi. Savi annab selleks väga huvitavaid võimalusi. Sellest annab vormida kujusid, maske, reljeefe kui ka keraamilisi nõusid. Lapsed õpivad eristama kujutavat kunsti ja tarbekunsti. Savi annab võimaluse oma emotsioone väljendada vormi abil.
Loodame ahju üles panna juulikuus, et järgmisest õppeaastast saaksime seda juba aktiivselt kasutada.


Õppetasude muudatused
Alates 1. septembrist 2016. a tõusevad Tapa Muusika- ja Kunstikooli õppetasud.
Uued õppetasud on järgmised:
muusikaosakonna põhiõppe õppesund 150 € kuus
muusikaosakonna huviõppe õppesuund 170 € kuus
muusikaosakonna vabaõppe õppesuund 200 € kuus
kunstiosakond 2 korda nädalas 120 € kuus
kunstiosakond 1 kord nädalas 100 € kuus
Peredele, kes on 2015/2016 õppeaastal külastanud vähemalt 80 % kooli õpilaskontsertidest ja õpilastööde näitustest, õppetasu ei muutu. Statistiliste andmete alusel on selliseid peresid siiani 56 (131-st). 20 % soodustust saavad taotleda need pered, kes on kontserdile või näitusele saatnud vanavanema(d). Neid on kokku 21 peret. Lapsed, kelle õppeedukus on väga hea ning kelle vanemad osalevad alati kontserdil ja külastavad näituseid, hakkavad saama stipendiumi. Vastava otsuse langetab kooli õppenõukogu ja järelvalvespetsialist.
Avaldusi soodustuse saamiseks ootan kuni 1. juunini 2016. a. Komisjon vaatab avaldused läbi, võrdleb neid kogutud andmetega ja annab otsusest teada hiljemalt 1. augustiks 2016. a.

Lugupidamisega,
Ilmar Kald
Tapa Muusika- ja Kunstikooli direktor
01.04.2016
:)

Kontsert Tapa Linnaraamatukogus 29.10.15 VIDEO


Rühmatundide tunniplaan:

1. klass
2. klass
3. klass
4. klass
5. klass
6. klass
7. klass