esilehele

 

 

 

 

 

KUNSTIOSAKOND

 


Uudised

Dokumendid

Õpilased

Ajalugu

 

SELLE ÕPPEAASTA SÜNDMUSTEKALENDRI LEIAB SIIT

 

 

08.09.22
Info rühmatundide tunniplaanide kohta
Info rühmatundide tunniplaanide kohta on saadetud Stuudiumi ja maililisti kaudu. Kes ei ole veel Stuudiumikontot teinud, siis sellega alustamiseks tuleb minna aadressile https://tapamuusikajakunst.ope.ee

 

06.09.22
Stuudium, kui kooli ametlik suhtluskanal ja e-päevik
Anname teada sel aastal õpinguid alustanud laste vanematele ja tuletame meelde ka kõikidele teistele lastevanematele, et Stuudium on meie kooli ametlik suhtluskanal ja ka e-päevik.
Alustamiseks tuleb minna aadressile https://tapamuusikajakunst.ope.ee

ja luua seal konto. Peale seda saame me teilt Stuudiumisse teate ning kinnitame teie konto. Stuudiumis oma profiili alt leiate nupu „seo konto“. See lihtsustab oluliselt nende lastevanemate Stuudiumikülastust, kelle lapsed õpivad Tapa Gümnaasiumis ja spordikoolis, sest ka need koolid kasutavad sama keskkonda.
Koduleht, maililistid ja FB töötavad samuti infokanalitena, kuid kogu infot me sealt kaudu ei jaga.
Alati võivad erialaõpetaja ja õpilane/lapsevanem leppida kokku ka mõne kiirema suhtluskanali. Rühmatundide puhul läheb selline variant aga õpetajale koormavaks ning nende tundide info liigub Stuudiumi kaudu. Kui te ei ole oma lapse õpetajalt juba ammu kirja saanud, siis võite talle alati ka ise kirjutada ja uurida, kuidas teie lapsel läheb :) !
Kõik kes vajavad konto loomisel või kontode ühendamisel abi, võivad julgesti helistada tel 3220488 või tulla kooli kohale.
Head avastamist!


05.09.22
Rühmatundide tunniplaanist
Septembri esimesed nädalad kuluvad alati sellele, et saada kokku tunniplaan, milles muutujaid rohkem kui mitu.
Palume veel veidi kannatust ja küll me kõik üheskoos selle paika loksutame. Muusikaosakonna erialaõpetajad korraldavad juba sel nädalal esimesi kohtumisi, esialgse tunniplaani alusel toimuvad tunnid ka kunstiosakonnas. Käimasoleva nädala jooksul püüame saada veidi kindlamaks ka muusikaosakonna rühmatundide ajad ning alustada siis solfi ja muusikalooga juba järgmisest nädalast.
Kahjuks pole meil võimalik arvestada iga lapse treeningute ja teiste huvitegevustega, seda eriti just rühmatundide puhul, kus lapsi on rohkem ning osad neist sõidavad kooli ühistranspordiga.
Püüame olla paindlikud, kuid sama palume ka teilt!

Täname!

NB! Rühmatundide tunniplaan saadetakse Stuudiumi, kui kooli ametliku infokanali kaudu!02.09.22
Pere kolmas ja järgmine huvikoolis õppiv laps on õppetasust vabastatud
Kui Tapa valla huvikoolides õpib ühest perest kolm või enam last, vabastatakse õppetasu maksmisest täies ulatuses kolmas ja järgnevad lapsed.
Rohkem infot, kuidas antud võimalust kasutada, leiab Tapa vallavalitsuse kodulehelt
https://www.tapa.ee/huvikooli-oppetasust-vabastamine
Kui teieni jõuab õppetasu arve enne, kui olete saanud vallast vastuse, siis oodake arve tasumisega.

Vallas tegeleb selle teemaga Regiina Kaima, tel 5866 7395, regiina.kaima@tapa.ee

Alati võite lisainfo saamiseks pöörduda ka kooli poole info@tapamuusikakool.ee või tel 3220488.
Õppetasu suurustega saab tutvuda siin: http://tapamuusikakool.ee/huvikoolide_oppetasu_kord_taiendatud.pdf
Kui te leiate, et teile saadetud õppetasu arvel olev summa vajab selgitamist, siis ärge helistage raamatupidajale vaid palun võtke ka sel puhul ühendust ülal mainutud kooli kontaktidel. Raamatupidaja koostab arve talle saadetud info põhjal ja tema ei pruugi osata selgitusi jagada. Õppeaasta alguses, kui mitmed andmed võivad olla muutunud, tuleb ikka mõni aps sisse. Ajame need asjad kenasti korda. Mõistvat suhtumist!


18.08.22

1. septembri aktus

Õppeaastat alustav kontsert-aktus toimub 1. septembril kl 16:00 Tapa kultuurikojas

Ootame aktusele kõiki muusika- ja kunstiosakonna kooli astujaid ning ka praeguseid õpilasi, ikka  koos vanematega. Tamsalu õpilased, kes vajavad transporti, palun andke sellest meile märku aadressil anni@tapamuusikakool.ee

Kaunist suve lõppu!

 

10.05.22
UUTE ÕPILASTE VASTUVÕTT KUNSTIOSAKONDA toimub 7. ja 8. juunil kell 13-17.

Palume kohale tulla koos lapsega, kaasa võtta lapse isikukood. Kindlasti tuleb enne broneerida kellaaeg: liina@tapamuusikakool.ee või tel 5287998.
Kohtade arv piiratud!

 

14.02.22
Sellest nädalast toimub õppetöö jälle tavapärase tunniplaani järgi.

 

 07.02.22
Tunnid kunstiosakonnas jätkuvad vähendatud mahus
Kuna kunstiosakonnas on algaval nädalal (alates 07.02) kolme õpetaja asemel üks, siis tund toimub kõikidele õpilastele üks kord nädalas. Siit leiab ajutise tunniplaani

01.02.22
Kunstiosakonnas sel nädalal tunde ei toimu

Kahjuks on lisaks koroonale maamunal alles veel ka kõik teised viirused ja haigused.
Vähemalt sellel nädalal on rivist väljas kõik meie tublid kunstiosakonna õpetajad ja oleme sunnitud tunnid ajutiselt ära jätma :( ! Loodetavasti saame alustada juba järgmisest nädalast. Anname sellest teada hiljemalt esmaspäeva (07.02.22) hommikul.
Sõltuvalt tekkinud olukorra pikkusest, arvestatakse kõikidel õpilastel õppetasu proportsionaalselt väiksemaks. Kuna veebruari kuu arveid hakatakse juba sel nädalal välja saatma, tehakse tasaarveldus märtsi kuu õppetasus.
Loodame mõistvale suhtumisele!

31.01.22
Viirus koroonapassi ei küsi

Omnikrontüvi ei küsi koroonapassi ning hakkab turja nii vaktsineeritutele kui ka juba läbipõdenutele.
Seoses eelnimetatuga, palun mitte tulla kooli, kui teie peres on COVID+!
Andke neist juhtudest teada oma erialaõpetajale. Leiame selleks ajaks võimaluse osaleda pillitundides distantsilt ja teistes ainetes jääb natuke kodust iseseisvat õppetegevust.
Naabervallas juba läks huvikool kaheks nädalaks distantsõppele. Püüame meie üheskoos panustades kooli ikka lahti hoida!
Olge terved!
Ilmar Kald

17.01.22
Kunstikooli tunnid toimuvad sel nädalal jälle tavapärase tunniplaani järgi.

 04.11.21
Kuidas käituda, kui pereringis on keegi andnud positiivse proovi?

Kui pereringis on keegi andnud positiivse proovi, tuleb jääda vaktsineerimata ja läbipõdemata inimestel 10 päevaks isolatsiooni! Terviseameti tungiv soovitus (mis võib saada lähiajal juba ka kohustuseks) on aga ka vaktsineeritutel ja läbipõdenutel jääda kindluse mõttes vähemalt 3 päevaks isolatsiooni, et vältida võimalikul peiteajal viiruse edasikandumist!

ISOLATSIOON TÄHENDAB SEDA, ET TULEB JÄÄDA KOJU!!!

Ma väga palun, et kõik lapsevanemad ja õpilased sellest reeglist ka kinni peavad. Sellest sõltub, kas ja kui kiiresti peame hakkama jälle õpetust distantsilt jagama.

Kõik meie õpetajaid testivad ennast kaks korda nädalas. Ikka selleks, et viiruse levikut peatada.

Ma kutsun kõiki lapsevanemaid üles lubama oma lapsi üldhariduskoolis testida. See on üks väga hea, valutu ja lihtne moodus viiruse levikut pisutki tõkestada.

Püsigem ikka terved!

 

21.09.21
Lihtsustatud karantiin
Meieni on jõudnud info, et osad õpilased on üldhariduskoolis saadetud lihtsustatud karantiini. See tähendab, et laps tohib käia ainult üldhariduskooli ja kodu vahet. Sõbrad ja huviharidus on keelatud. Tavaliselt kestab isolatsioon 10 päeva. Reeglina tuleb selle kohta ka terviseameti automaatne kõne ja sms.
Palun kõikidel lastevanematel, kelle lapsi see puudutab, käituda vastavalt terviseametilt saadud juhistele ning anda sellest teada oma eriala õpetajale.

Karantiini määratud lapsed huvihariduses osaleda ei tohi!

13.09.21
Sündmuste kalender
Tähtsamad sündmused ilmuvad ka Stuudiumi kalendrisse.
Vastavalt kestvale segasele ajale võib olla vajadus plaane korrigeerida!
Sündmused 2021/2022 õppeaastal

06.09.21
Lastevanemate üldkoosolekud toimuvad:

15. septembril kl 18:00 muusika- ja kunstikooli saalis (ASUKOHT MUUTUS!!) ja 16. septembril kl 18:00 Tamsalu kultuurimajas.

Lisaks traditsioonilistele teemadele peame valima ka uued liikmed hoolekokku! Palume selleks siis vaim valmis panna, et kohapeal leida kandidaadid ja viia läbi valimised! Ladusamaks koosoleku sujumiseks võib kandideerimise soovist juba ka ette teada anda aadressil info[ät]tapamuusikakool.ee

Ootame rohket osavõttu!

PS! kuna tegemist on kinnise üritusega, siis passe ei kontrollita ja testi tegema ei pea. Ruumis palume kanda maski ja istuda hajutatult! Kui tervis tundub kahtlane, jäta tulemata!

Täname!

 

03.09.21

Info neile peredele, kust õpib Tapa valla huvikoolides (ka. spordikool) rohkem kui kaks last. Alates kolmandast lapsest on õppimine tasuta, kuid selleks tuleb esitada vallale avaldus, mille leiate siit: AVALDUS Tõenäoliselt on see digitaalselt leitav ka valla kodulehelt www.tapa.ee
Kui teil tekib antud teema kohta küsimusi, siis palun pöörduge otse vallavalitsuse poole!

 

01.09.21

Kunstiosakonna esialgne tunniplaan on siin: Tunniplaan2021.pdf
Kindlasti tuleb siin ette vangerdusi. Võtke selleks meiega ühendust. Samuti ootame kiirelt vastust, kas teie laps soovib käia üks või kaks korda nädalas kunstikoolis.

Lisaks on paljudel lastel veel ka trennid. Püüame võimalusel nendega arvestada, aga lõputult me kompromisse teha ei saa ja ilmselt peab igaüks sel juhul ise valikuid tegema hakkama!
Kunstiosakonna tel on
322 3005

 

30.08.21

Kunstiosakond alustab taas! Uut tunniplaani saab näha alates 1. septembrist. 2. ja 3. septembril saab tulla kunstikooli tunniplaaniga tutvuma, õppetöö käivitub 6. septembist tunniplaani alusel.
Kõik õpilased, kes kevadel avalduse kirjutasid, on kooli vastu võetud.

Rõõmsate kohtumisteni!

 

06.05.21
Kunstiosakond ootab lapsi ja noori sisseastumiskatsetele 8. – 10. juunini kella 13:30-17:00.
Katsetel osalemiseks tuleb broneerida aeg. Selleks helistage kunstiosakonna telefonile 322 3005 või saatke e-kiri aadressile liina[ät]tapamuusikakool.ee.   

 

30.04.21

Õppetöö alates 3. maist 2021

Piirangud leevenevad ja me saame hakata taas üle pika aja kohtuma. Vältimaks uue laine teket, peame me kõik koos täitma püüdlikult valitsuse kehtestatud nõudeid!
https://www.hm.ee/sites/default/files/2021.04.28_ringkiri_piirangud_alates_3._maist.pdf

 

Alates 3. maist taastuvad mõnede üksikute eranditega muusikaosakonna 1:1-le erialatunnid koolis. Et suudaksime täita hajutusreegleid, võib neil, kellel on kaks eriala nädalas, jääda üks tund veel distantstunnina. Üldiselt püüame siiski suure enamuse pillitunde teha koolis kontakttunnina. Täpse info jagab teile selle kohta õpetaja.
Muusikaosakonna rühmatundidest jääb valdav enamus Zoomi. Eranditeks, milles lepib õpetaja oma õpilastega ise kokku on näiteks 4. ja 7. kl tunnid, sest neil klassidel toimuvad eksamid.
Info eksamite aegade kohta saab varsti üles kooli kodulehele.
Lõpuaktuse toimumise otsustame mai kuu jooksul!

Kunstiosakonna tunniplaan, mille õpetajad täna oma õpilastele saatsid, arvestab siseruumis toimuvate grupitundidele kehtestatud reeglitega ning nii palju kui on võimalik, viiakse õppetegevus ka õue.

Kooli ja kultuurimaja välisuksed on lukus! Üldiselt tuleb õpetaja vastu, kuid vajadusel helista õuest oma õpetajale, et majja pääseda. Palume tundi jõuda täpselt ja lahkuda kohe peale tunde.
Kuigi reegel nõuab maskikandmist alates 12. eluaastast, siis soovitame majas kanda maski kõikidel õpilastel! Vajadusel saad maski võtta välisukse juurest. Lahkudes viska kasutatud mask selleks ettenähtud prügikasti!
Hoia loodust ja kasuta korduvkasutatavat maski!

Juhin tähelepanu veel ühele valitsusenõudele, mis puudutab neid peresid, kes käisid vaheajal reisil:
Tulles riigist, mida ei ole välisministeeriumi veebilehel madalama riskiga riikide hulgas nimetatud, peab õpilane jääma 10 päevaks eneseisolatsiooni või tegema mitte väiksema kui kuuepäevase vahega kaks PCR-koroonatesti. Esimese testi võib teha välisriigis kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist või kohe pärast riiki jõudmist. Kooli, lasteaeda või huviringi võib naasta alles pärast teist negatiivset testitulemust.

 

Head tervist kõigile!
Tapa Muusika- ja Kunstikooli direktor
Ilmar Kald
53038946
info[ät]tapamuusikakool.ee23.04.21

Head lapsevanemad!
Vaheaeg hakkabki tasapisi lõppema. Ilmselt olete juba ka ise meediast lugenud, millised piirangud leevenevad ja milliste lõppu peame veel pisut ootama. Seda kõike ikka selleks, et saaksime piirangutevaba suve nautida.


Meie plaanid on paari järgmise nädala lõikes järgmised:
26. aprillist püüame vastavalt ilmale teha mõned kunstiosakonna grupitunnid õues. Õpetajad annavad sellest ilmaennustusi jälgides jooksvalt märku. Paralleelselt jätkuvad kodutööd nädalaks antud teemadel, juhuks kui ilm ei luba õues joonistada. Tuletan meelde, et saatke oma kodutööd ka enda üldhariduskooli kunstiõpetajatele. Siis ei pea te topelt tööd tegema!

3. maist tuleb leevendusmeetmeid juurde ja siis teeme vaikselt algust 1:1 kontakttundidega nii muusika- kui kunstiosakonnas. Muusikaosakonnas kõigile vähemalt üks tund nädalas, et järgida hajutusnõuet ja 2+2 reeglit. Osad õpetajad jätkavad olude sunnil veel paar nädalat ainult distantsilt. Selle kohta saate samuti info otse oma lapse õpetajalt.
Kõik muusikaosakonna rühmatunnid jäävad endiselt zoomi.
Kunstiosakonna rühmatunnid kolivad ilusa ilma korral õue. Info selle kohta tuleb jooksvalt õpetajatelt. 1:1 kunstiosakonna esialgse tunniplaani saadavad õpetajad järgmise nädala jooksul.

26. aprillil toimub õppenõukogu, kus langetame otsuseid eksamite osas. Tõenäoliselt pikendame õppeaastat juuni teise nädala lõpuni. Rohkem infot jagan peale otsuste langetamist.

Kordan taaskord üle, et kui te tunnete õppetöö ümberkorraldustest tulenevalt vajadust õppetasu soodustuse järele, siis palun saatke vabas vormis avaldus aadressile anni@tapamuusikakool.ee. Tehke seda palun kuu lõpus, et uue kuu arve tuleks juba õige summaga. Kellel on jäänud õppetasu võlgnevus, siis palun tasuge see esimesel võimalusel. Kui teil on tekkinud maksmisega probleeme, siis palun võtke minuga julgelt ühendust, katsume leida lahenduse!
Tänan teid kõiki mõistva suhtumise eest!
Pingutame veel pisut!
Olge terved!
Ilmar Kald
53038946
info[ät]tapamuusikakool.ee

 

 

09.03.21

Uued meetmed alates 11.03.21

Vastavalt Vabariigi Valitsuse otsusele, lõppevad alates 11. märtsist kõik kontakttunnid!

Muusikaosakonnas jätkuvad nii pilli- kui rühmatunnid distantsilt. Palun lastevanematel võtta vajadusel ühendust oma lapse õpetajatega, et leppida kokku distantsõppekanal ja töövorm.

Kunstiosakonna  õppetöö vormiks jääb nädalatöö kodus, mis tuleb saata nädala lõpuks õpetajatele tagasiside saamiseks Stuudiumi kaudu või kokkuleppel õpetajaga mõnda teist kanalit kasutades. Kõik ülesanded saavad olema lõbusad, arvestavad koduste võimalustega ja ei vaja erivahendeid!

Hoidkem tervist!
Ilmar Kald
Tapa Muusika- ja Kunstikooli direktor
info@tapamuusikakool.ee

07.03.21
Uued meetmed alates 08.03.21

Lp lapsevanemad ja õpilased!
Oleme jõudnud olukorda, kus kõik muutub pigem tundide kui päevadega. Viiruse levik Virumaal on juba Eesti üks suuremaid. See sunnib meid rakendama uusi meetmeid, esmalt kunstiosakonnas!
See tähendab, et alates homsest peatame kunstiosakonnas rühmatunnid. Alates 08. märtsist toimuvad ainult vanemate õpilaste 1:1 tunnid eelmisel nädalal saadetud tunniplaani alusel. Alates 15. märtsist lõppevad kunstiosakonnas kõik kontakttunnid. Õppetöö vormiks jääb nädalatööd kodus, mis tuleb saata õpetajatele tagasiside saamiseks Stuudiumi kaudu. Kõik kodused ülesanded saavad olema lõbusad, arvestavad koduste võimalustega ja ei vaja erivahendeid!
Täna oleme seda meelt, et taastame õppetöö esialgu õuesõppega niipea, kui ilm ja piirangud seda lubavad ja jätkame õppetööd kunstiosakonnas ka juuni esimestel nädalatel selle eest õppetasu küsimata!
Planeerime ka suvist kunstilaagrit, mis aitab samuti kompenseerida katkenud õppetööd.
Kuna nii palju toredaid õpilastöid ootab näitamist, kuid võimalused selleks on samuti väga piiratud, siis väikse osa neist paneme algaval nädalal üles kooli Mai tn poolse külje 1. korruse akendele. Tehke väike jalutuskäik värskes õhus ja tulge vaatama!
Muusikaosakonnas jätkub õppetöö esialgu nii nagu see oli eelmisel nädalal. Tõenäoliselt ootavad ka siin ees juba vabariiklikud piirangud, mis võivad peatada kogu kontaktse huvihariduse.
Loodame kogu õpetajaskonnaga lastevanemate mõistvale suhtumisele ja toetusele! See annab meile kindlust saada rasketest aegadest üheskoos üle!
Kõik, kes aga tunnevad, et antud olukorras on õiglane saada õppetasu soodustust, palun selleks esitada algava nädala jooksul vabas vormis avaldus kooli direktorile ja saata see aadressile anni[ät]tapamuusikakool.ee . Kes on juba arve saanud, kuid plaanib uute piirangute valguses siiski avaldust esitada, siis palun jätke esialgu arve tasumata. Lasen raamatupidajal vormistada uue soodustust arvestava arve.
Panustame kõik maksimaalselt, et viirus taanduks kiiremini!
Ikka head,
Ilmar Kald
Tapa Muusika- ja Kunstikooli direktor
mob. 53038946
info[ät]tapamuusikakool.ee

 

28.02.21
Meetmed alates 01.03.2021

Seoses vabariigi valitsuse kehtestatud reeglitele on alates 1. märtsist huvihariduses mitmed piirangud, mis sunnivad ka meil õppetööd ümber korraldama.

Muusikaosakonna erialatunnid
Erinevalt üldharduskoolist tohib individuaalne huviharidus jätkuda kõikidel vanuseastmetel. Viiruse leviku pidurdamiseks otsustasime kooskõlastatult vallavalitsusega rakendada lisameetme, mis ei võimalda kahjuks kõikidel lastel kontakttunde muusikakoolis. Piirang puudutab neid õpetajad, kes töötavad lisaks meie koolile ka teistes muusikakoolides. Nemad tohivad anda pillitunde ajutiselt ainult distantsilt. Õpetajad, keda see puudutab, annavad ise sellest oma õpilastele või lastevanematele teada ning lepivad kokku kanali distantstundide tegemiseks.
Tuginedes eelmise kevade kogemusele, kus seoses üldhariduskoolide distantsõppele suunamisega suurenes õpilaste iseseisva töö maht, toimuvad kõikidel õpilastel erialatunnid 1 kord nädalas, sõltumata sellest, kas on tegemist kontakttunni või distantstunniga.
4. ja 7. kl õpilastel, kellel on kevadel eksamid ning eriala toimus kaks korda nädalas, jätkuvad tunnid ka nüüd
2 korda nädalas, sõltumata sellest, kas tegemist on kontakttunni või distantstunniga.
Kõik, kes hindavad kontakttundi liigseks riskiks, saavad kokkuleppel õpetajaga teha tunde ka distantsilt. Palun sellest kindlasti õpetajat informeerida!
Kõik nimetatud muudatused võivad tuua kaasa tunniaegade muudatusi!

Muusikaosakonna rühmatunnid
Kõik muusikaosakonna rühmatunnid toimuvad zoom´is. Solf toimub kõikidel 1 kord nädalas.
Ansambli- ja orkestritunde ei toimu!
Ajutine tunniplaan saadetakse Stuudiumi kaudu.

Kunstiosakonna õppetöö
Kuna üldhariduskooli 1. – 4. klassi õpilastel on lubatud osaleda huvihariduses rühmadena nii, et ühes rühmas oleksid ainult üldhariduskooli samas klassis õppivad lapsed, siis muutsime oma tunniplaani vastavalt sellele.
Vanematel õpilastel on korraldatud õpe 1:1-le.
Kõikide reeglitega arvestamine ei jäta uuele tunniplaanile palju mänguruumi!
Ajutine tunniplaan saadetakse Stuudiumi kaudu.
NB! Pane tähele, et failis on esialgu kahe nädala tunniplaan. Erinevus on ainult 1:1 tundidest!
Valiku saad teha alt vasakust nurgast, kus on näha kuupäevad!

Kõik kes hindavad pakutud õppeformaati liigseks riskiks, ei pea tundides käima, kuid saavad iga nädal kodutöö, millest tuleb teha foto ja saata see õpetajatelt tagasiside saamiseks Stuudiumi kaudu. Palume sellest valikust samuti õpetajaid informeerida!

Olulise hajutusmeetmena, palume kõikidel õpilastel saabuda tundi täpselt ning lahkuda koolist või kultuurimajast kohe peale tunni lõppu! Palume desinfitseerida käsi ning kasutada maski! Kui laps tunneb end halvasti, siis palun jätke ta koju ja andke sellest ka õpetajale teada, eriti kui tegemist on individuaaltunniga! Ärge pahandage, kui õpetaja hindab õpilase tervislikku seisundit (köhib, nuuskab, aevastab jne) teistele ohtlikuks ja saadab lapse koju!

Kõik, kes tunnevad, et antud olukorras on õiglane saada õppetasu soodustust, palun selleks esitada hiljemalt 5. märtsiks 2021. a vabas vormis avaldus kooli direktorile ja saata see aadressile anni[ät]tapamuusikakool.ee

Loodame mõistvale suhtumisele! Ühiselt pingutades saame kiiremini piirangutest vabaks!

Lugupidamisega,
Ilmar Kald
Tapa Muusika- ja Kunstikooli direktor
info[ät]tapamuusikakool.ee26.02.21
Oleme ministeeriumi huviharidust puudutavate täpsustavate piirangute ootel! Esmaspäevast alates on tulemas muudatused, millest anname teada esimesel võimalusel!
Vabandame meist sõltumata viivituse pärast!19.02.21
Peale vaheaega hakkavad kehtima uued piirangud ka huvihariduses. Anname järgmise nädala jooksul teada, kuidas jätkub õppetöö alates 1. märtsist.

Olgem hoolsad reeglite järgimises! Nii saame kiiremini normaalsesse ellu tagasi!

Toredat vaheaega!

 

 

08.01.21
Tere!
Täna jõudis meieni valitsuse ametlik info huvitegevuse korraldusest praeguses olukorras. Sellest tulenevalt peame ka meie jätkama ning võtma tarvitusele ka lisameetmeid ohutuse tagamiseks.
Kuidas jätkame alates 11. jaanuarist 2021?
Tapal muusikaosakonnas:
Kõik rühmatunnid toimuvad alates esmaspäevast saalis, et saaksime täita 50 % ruumi täituvuse nõuet.
Kõigil toimub rühmatund 1x nädalas nagu juba toimunud hajutamisel enne vaheaega. Info tundide aegade kohta saadetakse õpetajate poolt Stuudiumi kaudu!
Alates jaanuarist lisandub 5.-7. kl tunniplaani muusikalugu. Tunnid toimuvad hajutusperioodil ainult kolmapäeviti järgmiselt:
V kl kell 14:55, VII kl 16:35 ja VI kl 17:25. Kellele antud aeg kuidagi ei sobi, palun võtta Stuudiumi kaudu ühendust õpetaja Jaanus Väljaotsaga ja leppida kokku, kuidas õppetöö toimub. Näiteks on võimalus osaleda tunnis distantsilt samal ajal kui tund toimub (näiteks sõitvad õpilased).
Kui te tulete kooli ainult rühmatunniks, siis ärge viige riideid 2. korruse garderoobi. Võite saalis toimuvatesse rühmatundidesse siseneda välisriietes. Need saab riputada saali! Vahetusjalatsid on kohustuslikud!!! Vastasel juhul tuleb kanda kilesusse (koolis olemas) või olla sokkides.
Kõik need õpilased, kes on viiruse leviku tõttu saadetud üldhariduskoolist distantsõppele, ei saa osaleda ka meie tundides!!! Kõikides rühmatundides saab osaleda ka distantsilt. Sellest tuleb teavitada õpetajat võimalusel päev enne tunni toimumist, et õpetaja jõuaks teha vajalikud ettevalmistused!
Erialatunnid toimuvad koolis kontakttunnina 1x nädalas (kui ei ole õpetajal lepitud kokku teisiti). Teine tund nädalas toimub distantsilt, kasutades selleks õpilasega kokkuleppel sobivaimat kanalit.
Kui õpilane on viiruse leviku tõttu saadetud üldhariduskoolist distantsõppele, ei saa ta osaleda ka meie tundides!!!
Sellest tuleb teavitada õpetajat, et leida ajutine lahendus tundide toimumiseks

Kunstiosakonnas toimuvad tunnid kõikidel väikestes gruppides 1x nädalas, nii nagu enne vaheaega rakendatud hajutusmeetme ajal. Õpetajad saadavad Stuudiumi kaudu meeldetuletuseks ajutise tunniplaani.
Kes ei saa ajutiselt õppetöös osaleda, siis neile oleme loonud võimaluse laenata koolist õppevahendeid, et mitte jääda õppetööst päris kõrvale. Sel juhul palun suhelda otse õpetajatega!


Tapal kehtib endiselt siiras palve, tulla tundi täpselt õigeks ajaks, et ooteruumis oleks minimaalne arv inimesi!!!!

Õppetöö Tamsalus:
Tamsalus toimetame praegu tavarütmis ja esialgu toimuvad kõik tunnid kontakttundidena!
Alates jaanuarist toimuvad õpetajate Imbi, Tiina, Eva ja Kristjani tunnid kultuurimajas. Õpetajate Kalli (rühmatunnid) ja Andruse tunnid jätkuvad veel koolis. Kuna lapsed peavad hakkama kahe maja vahet jooksma, siis õpetajad püüavad sellega arvestada. Lapsed peaksid sellest siis ka ise õpetajale märku andma, et peavad tunnist varem lahkuma, et teise majja jõuda. Praegune ebamugavus on lihtsalt paratamatu, aga loodame sellele siiski lahendust leida.
Kultuurimajas peavad kõik lapsed jätma riided garderoobi ja vahetusjalatsid on majas kohustuslikud! Tunnid toimuvad 2. korrusel. Trepist üles ja vasakule, esimesed kaks ust paremat kätt. Eks õpetaja aitab alguses õiget ruumi leida.

Ohutuse tagamiseks kannavad kõik õpetajad maski või visiiri. Soovitame maski kanda ka õpilastel!
Kultuurimajja tuleb samuti ZAP kätepuhastusjaam.
Palume enne tundi tulekut pesta alati käed sooja vee ja seebiga.
Kui laps tunneb end halvasti, siis parem jäägu ta sel korral tundi tulemata. Andke sellest alati ka õpetajale teada!

Kes tunnevad, et õppetöö pisut väiksemas mahus võiks tähendada ka õppetasu soodustust, siis palun teilt esimesel võimalusel avaldust soodustuse saamiseks. Avaldus võib olla vabas vormis. Palun see saata aadressile anni@tapamuusikakool.ee.
Ärge palun pahandage, kui tegite avalduse, aga saite arve täissummale. Võimalik, et raamatupidaja on saatnud teile arve varem, kui on laekunud teie avaldus. Viivitage sel juhul maksmisega ning ajame asja korda!
Võtke palun sellisel juhul ühendust minuga, mitte raamatupidajaga, sest tema koostab arved nii nagu kool talle ütleb!

Kuna kõikidel kunstiosakonna õpilastel toimub tund 1x nädalas, siis on ka arve juba koostatud vastavalt sellele! Lisasoodustust pole kahjuks enam võimalik teha.

Kui teil on küsimusi õppekorralduse kohta, siis kirjutage või helistage julgesti kas otse minule või oma lapse õpetajale!

Loodame mõistvale suhtumisele!
Olge terved!
Ilmar Kald
info[ät]tapamuusikakool.ee
53038946

valitsuse nõuded:
https://www.kriis.ee/et/uudised/13-maakonnas-jaavad-kehtima-piirangud-huviharidusele-noorsootoole-taiendoppele-ja-spordile

 

 

11.12.20
Head lapsevanemad, õpilased ja õpetajad!

KÕIK ON HÄSTI JA KEEGI POLE OHUS!!!

Ma ei oleks eales osanud arvata, et minu hooliv suhtumine meie armsasse kooliperre saab sellise obaduse!

Võlgnen teile kõigile selgituse ja püüan seda teha lühidalt, kuigi see on nii tõsise asja puhul keeruline.

Nagu pressiteates seisab, saatsin kirja volikogu esimehele, osadele volikogu komisjonidele, vallavanemale, abivallavanematel. Kirja eesmärk oli juhtida tähelepanu juba ammusele probleemile, mis tänases viiruse levikus mängib aina olulisemat rolli. See on ventilatsiooni puudumine.

Sellest kirjast ajendatult (see selgus küll alles koosolekul) kutsuti mind kriisikomisjoni koosolekule, mille teemapealkiri oli "Huvihariduse korraldamine kujunenud olukorras". Eeldasin, et ühise laua taha on kutsutud lisaks minule ka teisi valla antud valdkonna inimesi. Selgus aga et tegemist oligi peamiselt saadetud kirja sisu arutamisega.

 

Enamus pressiteates viidatud mõõtmistest on viidud läbi juba enne COVIDi algust, kuid kuna vahepeal ei ole ruumides midagi muutunud, siis saab vaid järeldada, et mõõtmistulemused oleksid täna samad.

Kevadel saadeti meid kõiki veel enne suurema viiruse levikut distantsõppele, mistõttu ei mänginud puuduv ventilatsioon siin rolli viiruse võimalikus levitamises.

Alates septembrist oleme järk-järgult rakendanud kõiki meie võimuses olevaid meetmeid, milledest olen kirjutanud teile ka Stuudiumi kaudu.

Lisan siia mõned neist: Tuulutame klasse avatud aknaga iga tunni järel, võimalusel on aken avatud ka tunni ajal. Rühmatunnid toimuvad kord nädalas eri õpetajatel eri päevadel, et me ei peaks kahekümnekesi kohtuma umbses ooteruumis. Kunstiosakonna õppetöö on viidud sisuliselt individuaalõppele. 10-14liikmeliste gruppide asemel on õpetaja kohta tunnis 2-4 last. Seal on ruumid suuremad ja laed kõrgemad. Õpetajate toas ei tohi olla üle viie inimese. Maske ja/või visiire kandsid meie õpetajad juba paar nädalat varem, kui seda tegid kuuldavasti teiste valla koolide õpetajad. Informeerivad sildid kätepesu vajalikkusest on igal klassiuksel ja välisuste juures. Kõik võõrad majja sisenejad peavad kandma maski! Nii muusika kui ka kunstiosakonnas on õppeaasta algusest ZAP kätepuhastusjaamad. Ilmselt on abimeetmeid veel teisigi.

Kui nüüd rääkida veel korra õhukvaliteedi mõõtmistest, siis sel nädalal sai seda tehtud pisteliselt kunstiosakonnas, kus töötab hajutusmeede ja mõnes 1:1 kontakttunnis. Näidud olid kohati natuke kõrged (normaalne on 500-600 ppm-i), kuid ei läinud nende mõõtmiste käigus kordagi üle 1000 ppm-i. See näitab, et abimeetmed töötavad.

Minu antud kirja mõte oli pigem probleemile tähelepanu juhtimine, osadele ka meelde tuletamine, eriti veel viiruse vohamise ajal, et esimesel võimalusel peaks otsima sellele lahendust. Esimene võimalus on tõlgendamise küsimus.

Me ei tea kui kaua see viirus meid veel kiusab?!

Ajutiste pindade otsimine on ikka väga äärmuslik lahendus. Kuna koosolek protokolliti kirjalikult ja paberkandjal protokoll ei anna edasi emotsiooni ning sõnade rõhuasetust, siis julgen väita et minu sõnad protokollis "Ilmar Kald avaldas arvamust, et lahendus võiks olla ka ajutiste asenduspindade leidmine" on pisut moondunud. Võimalik, et ka minu saadetud kirja lugejad said sellest erimoodi aru ning põhjus peitubki hoopis selles, miks selline paanikat külvav olukord on tekkinud.

 

Armsad lapsevanemad, õpilased ja head õpetajad!

Kinnitan teile, et olen kooli arendanud vastavalt võimalustele. Alati saab paremini, aga kinnitan teile ka seda, et ma ei seaks kunagi ohtu teie tervist!

Püsigem terved! Jõulud on juba kohe kohal!

Lugupidamisega,

Ilmar Kald

Tapa Muusika- ja Kunstikooli direktor


Kiri on kõigile avalikult kättesaadav kooli dokumendiregistris DELTA.

Koosoleku protokolli leiab iga huviline vallavalitsuse dokumendiregistrist!
Link vallavalitusese pressiteatele: https://www.tapa.ee/et/uudised-ja-teated/-/asset_publisher/LJXzEyvPsLW0/content/id/29654910?redirect=https%3A%2F%2Fwww.tapa.ee 


10.12.20

Riiklike meetmete valguses
Nagu te kõik ilmselt olete juba lugenud ja kuulnud, lähevad kõik koolid järgmisest nädalast "lukku". Kuigi valitsuse seisukohti võib tõlgendada mitmeti on kindel see, et alates 14. detsembrist kontakttunde me enam teha ei tohi!
Sel nädalal toimuvad muusikaosakonnas kontakttunnid koolis vaid neil õpilastel, keda ei ole saadetud üldhariduskoolist distantsõppele või karantiini. Teistel toimuvad tunnid distantsilt. Sama kehtib ka õpetajate kohta, kes viibivad eneseisolatsioonis. Ka nende tunnid toimuvad distantsilt. Distantsõppe tunnid toimuvad kuni 21. detsembrini (k.a) ja siis jääme vaheajale.
Tamsalus jätkame selle nädala lõpuni kontakttundidega va. viiulitunnid, mis juba toimuvad distantsilt. 14.-21. detsember toimuvad kõik tunnid distantsilt.
Kunstiosakonnas toimuvad tunnid selle nädala lõpuni väikestes rühmades, mis said paika detsembri alguses hajutusmeetme rakendamisel. Tunnis tohivad käia vaid need lapsed keda pole saadetud üldhariduskoolist distantsõppele või karantiini. Kuna lastel puuduvad kodus vajalikud õppevahendid, siis esialgu kunstiosakond distantsõppele ei lähe ning tunnid lõppevad selle nädalaga. Loodame, et peale vaheaega lubatakse lapsed jälle kooli ning me saame juba kehtivate hajutusmeetmete rakendamisega kenasti jätkata.

Küsimused, mis puudutavad antud olukorras õppetasu, palun saata aadressile anni@tapamuusikakool.ee.
Püüame leida kõiki rahuldavad lahendused!
Tervist!

30.11.20
Palume kindlasti teavitada!
Palume lastevanematel operatiivselt teavitada kooli, kui laps jääb viiruse leviku tõttu õppetööst ajutiselt kõrvale. Olgu selleks siis nakatumine või näiteks üldhariduskoolis distantsõppele saatmine.
Teatamiseks sobivad kõik kooli infokanalid – Stuudiumi, e-kiri, telefon.
Ja tõbisena jääme koju!
PÜSIGEM TERVED!


 

Virumaa noorte joonistusvõistlus „Mina ja veekogu “Keskkonnaameti korraldatud joonistusvõistlusel joonistasid Virumaa lapsed veekogusid ja keskkonnaprobleeme. Võistlusele laekus kokku 73 tööd, millest suurel hulgal kujutati Eesti veekogudega seotud probleeme. Tapa Muusika- ja Kunstikooli nooremad õpilased said ˛ürii tunnustuse.
- Emilia Buchenkova (Tapa Muusika- ja Kunstikool) töö „Kala pole“. Tühjuse tunnet sellest, et lindudelgi pole midagi süüa, on tunda nii pildi värvides kui ka lindude rivistuses; töö sünge pealkiri hoiatab tuleviku eest. Juhendaja: Liina Kald.
- Kristian Bushi (Tapa Muusika- ja Kunstikool) joonistus „Kalal“, mis on joonistatud põhjalikult ja hea kompositsiooniga. Tegevus pildil on kutsuv ja tööd on huvitav vaadata. Juhendaja: Liina Kald.
Joonistusvõistluse parimaid töid saab vaadata siin: https://www.keskkonnaamet.ee/et/galeriid/virumaa-noorte-joonistusvoistlus-mina-ja-veekogu?fbclid=IwAR3K0a_eel3TNSf69gQJokltZX1eo9hhQWgz7uyOcmVlWb0iLlEW7sTgeIk

Kunstiosakonna esialgne tunniplaan on SIIN (.pdf)
Palun andke teada, kes käivad üks kord nädalas, kumb aeg teile paremini sobib.

Ootame kõiki õpilasi sellel nädalal tunniplaaniga tutvuma ja oma tunni aega kinnitama!

 

Kunstiosakonna õpilastega kohtume 2.-4. septembril!

Kunstiosakond alustab tunniplaani järgi õppetööd 7. septembrist. Esimene septembrinädal on tunniplaani kooskõlastamiseks. Tulge astuge kunstikoolist läbi 2.-4. septembrini kell 13-16.30. Vaatame üle sobivad ajad.

Kõik uued õpilased, kes tõid kooli avalduse juunikuus, on 1. septembrist kunstikooli õpilased.

Vastuvõtt kunstiosakonda on lõppenud kohtade täitumise tõttu.

 

HEAD LAPSEVANEMAD!
KOOLI AMETLIK SUHTLUSKANAL ON STUUDIUM.
Distantsõppe perioodil on väga tähtis, et kõik õppetegevust puudutav info jõuaks aegsasti teieni. Kui teil on küsimusi või ettepanekuid distantsõppe tõhustamiseks, siis palume võtta otse ühendust oma lapse õpetajatega. Alati võite saata ka e-kirja aadressile info@tapamuusikakool.ee või helistada kodulehel olevatele numbritele. Kuna telefonid on suunatud, siis palume pikemalt kutsuda.

Otselingi Stuudiumisse leiab samuti kooli kodulehelt. Küsimuste korral, mis puudutavad Stuudiumi kontot, palun pöörduda meiliaadressil anni@tapamuusikakool.ee

Info õppetasu kohta on saadetud lastevanematele nii Stuudiumi kui e-maili vahendusel. Palume selles küsimuses võtta vajadusel ühendust kooli direktoriga (kontakt leitav lodulehelt).

 

FOTOKONKURSS "MÄRKA MIND"

Koduõppe esimesel nädalal kuulutas Tapa Muusika- ja Kunstikooli kunstiosakond välja fotokonkursi “Märka mind”.
Konkurss pidi olema majasisene ja selle eesmärgiks oli ergutada õpilasi ja õpetajaid kodus olles enda ümber loomingulise pilguga ringi vaatama. See ettevõtmine äratas aga huvi ka meie majast väljaspool ning otsustasime teha selle üle-vallaliseks.
Huvitavaid fotosid laekus meile konkursi lõpuks 61. Rõõm oli näha, et Tapa Gümnaasiumi õpetaja Elle Kivisoo võttis osa fotokonkursist terve 1.A klassiga, väga loominguliste töödega.
ˇüriis olid hindajateks Tapa Muusika- ja Kunstikooli õpetejad Katrin Leete, Renee Aua, Svetlana Kuusik ja Liina Kald. Ühise arutelu käigus selgusid ˛ürii lemmikud sellises järjestuses:
1. koht - Jana Katre Ojasoo
2. koht - Mariliis Sild
3. koht - Eleriin Sahtel
Auhinnaks on Büroo Pluss Tapa raamatupoe kinkekaardid, mille saab sealt kätte pildiga dokumendi alusel. Samuti saavad võitjad kinopiletid Tapa Kultuurikotta selleks ajaks, kui üritused jälle toimuvad. Palume võtta ühendust kultuurikojaga.
Aitäh kõikidele, kes osalesid! Loodetavasti tõi see teile meeldivat vaheldust praegusesse argipäeva!
Ülevaade töödest YouTube kaudu asub siin: https://www.youtube.com/watch?v=GTxxyvc7CI8&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0CS1JWadk7bEfqDVlS2LuPhVkIAApPGmxqrDI58E2e2mLu4cHP-yRuBEc

ÜLLATAV LEID 2020

Kümnendat korda toimus Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli poolt eestveetav rahvusvaheline kunstikonkurss „ÜLATAV LEID“. Konkurss on suunatud kunstikoolide õpilastele. Tänavuse konkursi teemavihjeteks oli: Minu MOODi maailm, vahel „moody“ ja Unistuste maailm reaalse maailma sees. Seekord laekus rekordiliselt 237 tööd 21 koolist (nende seas 2 kooli Lätist). Tapa Muusika- ja Kunstikoolist sai nooremas vanuserühmas 2. koha LAURA HORN maaliga “Kas sa teeksid mulle pai” (õp Katrin Leete). Traditsiooniline näitusele valitud tööde autorite ühine töötuba jäi sel korral küll ära, kuid väljavalitud töödest korraldatakse näitus olukorra lahenedes. Näitusele valiti veel meie kooli õpilase Liisa Jusupovi kaks tööd – “Minu maailm”(õp Katrin Leete) ja “Meie moodi maailm” (õp Renee Aua).

 

Infokiri (13.03.2020)

Kevadkontsert jääb sel aastal kahjuks ära! Samuti lükkub edasi eelkooli algus. Anname esimesel võimalusel teada, kas ja millal eelkool alustab.

Esmaspäeval kl 11:00 toimub erakorraline õppenõukogu, kus paneme paika, kas ja kuidas toimub õppetöö ajal, mil kool on suletud!

LAPSEVANEMAD - HOOLITSEGE, ET LAPSED EI KASUTAKS "VABA AEGA" KURJAST NING VIIBIKSID NEED KAKS NÄDALAT KODUS, MITTE MÄNGUVÄLJAKUL KOOS SÕPRADEGA!

Toimige vastavalt valitsuse jagatavatele juhenditele. Siis saame viirusest kiirelt võitu!
Loodame mõistvale suhtumisele!
Hoidkem tervist!
Ilmar Kald

 

 

Haridus- ja Teadusministeeriumi kiri

Valitsuskabinet otsustas, et seoses COVID-19 haiguse levikuga sulgevad kõik Eesti haridusasutused, välja arvatud lasteaiad, uksed alates esmaspäevast, 16. märtsist ning lähevad üle distantsõppele. 14 päeva järel hinnatakse olukorda ja tehakse otsus distantsõppe perioodi pikendamise vajalikkuse kohta.

Esmaspäevast, 16. märtsist tuleb sulgeda kõigi üldhariduskoolide, kutseõppeasutuste, kõrgkoolide, noortekeskuste ja huvikoolide hooned. Reedel, 13. märtsil saavad õpetajad õpilastega kokku leppida edasistes tegevustes ja ülesannetes ning õpilased viia koolimajast kaasa kõik kodus õppimiseks vajalikud õppevahendid ja –materjalid.

Ülikoolides ja teadusasutustes jätkub teadus- ja arendustegevus.

Lasteaiad jätkavad esialgu tegevust, lasteaedade sulgemine otsustatakse juhtumipõhiselt. Sellegipoolest kutsume üles kõiki lapsevanemaid, kellel see vähegi võimalik, jätta lapsed koju.

Tööd saavad esialgu jätkata ka hariduslike erivajadustega õpilaste koolid ja kinnised lasteasutused, mille puhul tehakse otsused koostöös koolide ja koolide pidajatega juhtumipõhiselt.

Haridus- ja Teadusministeerium juhib tähelepanu, et distantsõppe perioodil ei tohi toimuda ka huviringid, treeningud jms. Rõhutame, et õppuritel tuleb teha paus koolivälistes huvitegevustes ning palume õppuritel viibida kodus. Lapsevanematel palume jälgida, et lapsed peaksid kinni koduväliste tegevuste keelust.

Paneme omavalitsustele ja koolipidajatele südamele, et teave tegevuse peatamisest tuleb edastada kõigile, kes tegelevad õpilaste koolivälise aja sisustamisega.

Haridus- ja Teadusministeerium annab regulaarselt täpsustavat infot, sh edasistes õppekorralduslikes küsimustes. Ministeerium palub koolide pidajatel teavitada ministeeriumi oma haridusasutuste töö ümberkorraldamisest esimesel võimalusel HTMi kodulehel.

Küsimuste korral pöörduge palun info@hm.ee või telefonitsi numbritel 56 900 340 või 56 900 353 (E-R 8-20).


Kordumakippuvaid küsimusi seoses COVID-19 levikuga: lapsevanemale, koolijuhile, õpetajale, õpilasele

Edastame Teile koostöös Terviseametiga koondatud vastused korduma kippuvatele küsimustele koroonaviiruse leviku tõkestamisest haridusasutustes. Palume Teil jagada infot kõigiga, kellel võiks sellest kasu olla.

Vastused on mõeldud abiks lapsevanematele, õpilastele, õpetajatele ja kõikidele haridusasutustele (koolieelsed lasteasutused, põhikoolid, gümnaasiumid, kutseõppeasutused, rakenduskõrgkoolid, ülikoolid, huvikoolid, sh spordikoolid, trennid, noortekeskused ja täienduskoolitusasutused, samuti neid teenindavad teadus- ja metoodikaasutused) ning nende juhtidele.

Küsimused ja vastused leiate Haridus- ja Teadusministeeriumi veebist nii eesti kui vene keeles.

Lisaks leiab sealt Terviseameti koostatud juhendi kooliõdedele, mida palume Teil jagada enda asutuse tervishoiutöötajatega.

Palume suhtuda nakkuse leviku tõkestamiseks jagatavatesse soovitustesse tõsiselt. Ka teiste viirushaiguste hooaeg on käes, mistõttu palume pöörata tähelepanu üldistele gripihooaja ettevaatusabinõudele.

Haridus- ja Teadusministeerium kutsub üles haridusasutuste juhte ja pidajaid jälgima olukorda oma asutuses ning tegutsema vastavalt olukorrale, järgides Terviseameti soovitusi. Kool hindab koos pidajaga, kas olukord asutuses vajab sekkumist ning tegutseb nende volituste piires, mille sätestab Põhikooli- ja Gümnaasiumiseaduse § 45. Vajaduse korral palume kõigil haridusasutuste juhtidel koostöös haridusasutuste pidajatega olla valmis kuni 14 päevaks uksed sulgema ja korraldama õppetööd mittestatsionaarselt, et nakkuse levikut vältida.

Terviseamet ning Haridus- ja Teadusministeerium jälgivad pidevalt olukorda ja jagavad vajadusel täiendavaid soovitusi ja juhiseid. Kõige värskema info leiab Terviseameti kodulehelt.

Kutsume haridusrahvast ja kõiki teisi üles säilitama rahulikku meelt ning tegutsema läbimõeldult ja värskele ametlikule teabele tuginedes.

Küsimuste korral pöörduge palun info@hm.ee

Täname mõistva suhtumise ja koostöö eest!
Haridus- ja Teadusministeerium
KUNSTIOSAKONNA ÕPILASTÖÖDE NÄITUS
on avatud Tapa Kultuurikoja kolmel korrusel.
Näitus jääb avatuks aprilli keskpaigani.

Samuti on meie õpilaste joonistused ja maalid üleval Tapa Vallaraamatukogu teisel korrusel.
Ootame vaatama!

 


Sel aastal toimus 20. rahvusvaheline laste ja noorte joonistusvõistlus „Always Green, Always Blue“ Poolas, Toruni linnas. Kokku laekus 11 409 kunstitööd 49 riigist. Eestist osales 7 kooli 146 võistlustööga. 1000 parimast tööst koostati rahvusvaheline näitus, kuhu Eestist pääses 11 tööd. Nende hulka valiti ka Tapa Muusikaja Kunstikooli õpilase Eliisa Maria Sahtli kunstiteos. Parimaid töid saab
vaadata http://galeriadziecka.com/ konkurs/xx-miedzynarodowy-konkurs-
tworczosci-plastycznej-zawszezielono- zawsze-niebiesko-torun-2019/?lang=en

 


Sügisel 2019 osalesid nii meie õpilased kui õpetajad Rakvere Teatri jõululavastuse "Kuldse liilia saladus" jõulumaa kujundamisel. Tegime vildist ja paberist põnevaid maske ning lõbusaid tegelasi. Teatri koridoridesse kujundatud jõulumaa kutsub
kordumatuid maske vaatama ja oma sisemaailmas fantaseerima. Aitäh Rakvere
Teatrile huvitava kogemuse eest!
Üle-eestilisele joonistusvõistlusele „Laulupidu 2069“ saadeti kokku 720 joonistust, millest parimad valis ˛ürii välja neljas vanusegrupis. Parimatest töödest avati juuni alguses 2019 Solarise keskuses näitus, mis jääb avatuks kuni laulupeo lõpuni. Iga vanuserühma võidutöö autoril avaneb ka võimalus kanda oma kodukandis juubelilaulu- ja tantsupeo tuld.
Lastejaama eripreemia 4.-6. klassi vanuserühmas pälvis Mia Mariitta Teinonen (õpetaja Renee Aua).
Solarise keskuses esindavad meie kooli veel parimate hulka pääsenud Eliisa Maria Sahtel (õpetaja Liina Kald) ning Grete-Liis Pärtli (õpetaja Liina Kald)
Parimaid töid on võimalik vaadata ka https://lastejaam.wordpress.com/
Pildil Mia Mariitta.


Virumaa koolide kunstikonkurss „Mina ja minu maailm 2019” 

Kunstiosakonna õpilased osalesid Kohtla-Järve Kunstide Kooli korraldatud konkursil „Mina ja minu maailm 2019” 
10-12 a vanusegrupis saavutasid 3. koha Kärt Varblane ja Eliisa Maria Sahtel (õp. Liina Kald), 13-15 a vanusegrupis saavutas 1. koha Ilona Pshenichnaya (õp. Liina Kald) ja 16-18 a vanusegrupis saavutas 1. koha Ott Kippar (õp. Liina Kald)
Palju õnne õpilastele ja õpetajale!

 

Joonistuskonkurss "Mina muutuvas digimaailmas"

Novembris 2018 korraldas Lastekaitse Liit joonistuskonkursi „Mina muutuvas digimaailmas“ .
Konkursile laekunud pea 800 töö hulgast valis ˛ürii välja parimad ning Tapa Muusika- ja Kunstikooli 12-aastane õpilane Kertu Rebane (õp Renee Aua) sai 2. vanusegrupis auhinnalise koha tööga „Võimatu hulk võimalusi“.
Kõiki võidutöid saab vaadata Lastekaitse Liidu kodulehel https://www.lastekaitseliit.ee/2018/11/lapse-oiguste-kuu-joonistusvoistluse-voitjad-2018/


Kunstikonkurss-näitus "Pidu"

Tapa Muusika- ja Kunstikooli õpilased osalesid oma joonistustega Tallinna Huvikeskus Kullo Lastegalerii 35. sünnipäeva puhul korraldatud kunstikonkurss-näitusel.
Näitus nimega “Pidu” kutsus maalima-joonistama-voolima peo teemadel.
Kokku osales 36 kooli üle Eesti ja saadeti üle 200 töö.
Annabel Söödi (õp Katrin Leete) joonistus “Pidu puhta pea peal” pälvis 9.-13.aastaste vanuserühmas auhinnalise preemia.
Tööd on kuni detsembrini üleval Kullo Lastegaleriis Tallinna vanalinnas, Kuninga tn 6.
Näitusel saab näha fantaasiarikkaid ja erineva lähenemisega maale, joonistusi ja ruumilisi töid.
Meie kooli esindavad näitusel veel Eliisa Maria Sahtel (õp Liina Kald), Mia-Marii Tedrekull (õp Liina Kald) ja Kärt Varblane (õp Liina Kald).
Pilte näitusest saab vaadata ka Kullo Lastegalerii Facebooki lehel.

 

Kunstiosakonna õppetööd alustame kolmapäeval, 5. septembril.

5.-7. septembrini palume tulla kõikidel õpilastel kooli talle sobival päeval oma vanuserühma ajal. Tutvume uue õpetajaga, uue tunniplaaniga ja teeme koos ägedat kunsti. Ajad ikka samad:
1.-3. klass kell 13.00-14.00
4.-6. klass kell 14.15-15.45
7.-12. klass kell 16.00-17.30
Kohtumiseni ja ilusat uut kooliaastat!

 

Uued õppetasud

Alates 1. septembrist 2018 hakkavad ka kunstiosakonnas kehtima
uued õppetasud, millega saab tutvuda siin

 

Postmargi joonistusvõistlus "Minu kingitus Eestile"

Omniva algatas Vabariigi 100. sünnipäeva puhul koostöös EV100 ja ERR Lastejaamaga laste joonistusvõistluse “Minu kingitus Eestile”.
1. juunil selgusid Tallinna loomaaias margijoonistusvõistluse võitjad.
Tapa Muusika- ja Kunstikooli õpilase Ann-Elisbeth Sanga (õp Katrin Leete) joonistus valiti üheks võidutööks, millest saab päris postmark.
Finaalis oli rahvahääletusel veel teinegi meie kooli lapse töö – Grete-Liis Pärtli (õp Liina Kald) õlipastell.
Võistlus leidis aset kolmes vanuserühmas: 0-6 aastased mudilased, 7-11 aastased lapsed ning 12-16 aastased noored. Võistlusele laekus ligi 850 joonistust, millest ˛ürii valis välja 24 parimat, mis omakorda olid maikuu alguses rahvahääletusel. Tallinna loomaaias on üleval näitus kõigist joonistusvõistluse töödest.

 


Konkurss „Mina ja minu maailm 2018”

Kohtla-Järve Kunstide Kool korraldas aasta algul virumaa koolidele ja huvikoolidele suunatud kunstikonkursi „Mina ja minu maailm 2018”.
10-19. aastaste õppurite eneseväljendust julgustav, motiveeriv kunstikonkurss „Mina ja minu maailm” oli väljund, mis võimaldab noorel inimesel vaadelda oma maailma enda ümber.
Selle aasta konkursi teemaks oli „minu selfie”. Selfie tegemine on nutitelefoni omajatel levinud tegevus. Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul oli ka see kunstikonkurss Eesti Vabariigile pühendatud ja kutsus kajastama hetki „oma Eestiga“.
Tapa muusika- ja kunstikooli õpilastel läks selgi konkursil edukalt. 10-12-aastaste vanusegrupis sai 1. koha Karina Tarasenko (õp Liina Kald) ja 3. koha Miina Matilda Risthein (õp Katrin Leete).
13-15-aastaste vanusegrupis sai 3. koha Pille-Riin Reinike (õp Liina kald) ja 16-19-aastaste vanusegrupis sai 3. koha Joosep Kivisild (õp Liina Kald). Palju õnne tublidele joonistajatele!Kunstikonkurss "Üllatav leid 2018"

Märjamaa Muusika- ja kunstikooli korraldatud rahvusvahelisel kunstikonkursil „ÜLLATAV LEID 2018“ pääsesid finaali meie õpilastest Elis Volmre (õp Katrin Leete), Mia-Marii Tedrekull (õp Katrin Leete) ja Joosep Kivisild (õp Liina Kald). Töid saab näha Märjamaa Rahvamaja galeriis.

Kunstiõpilaste tunnustamine

2017 sügisel toimus Eestis Ahtme kunstide kooli eestvedamisel XII rahvusvaheline laste kunstitööde konkurss „Kunst – mäng või looming?“, alateemaks „Kõik meist“.
Konkursi eesmärgiks oli populariseerida tänapäeva laste loovust, luua võimalusi loominguliseks suhtlemiseks erinevate maade ja kultuuridega laste vahel ning arendada laste fantaasiat, visuaalset oskust, samuti soodustada loomingulist eneseväljendust erinevates kunstivormides.
Konkursile laekus üle 400 töö 21 erinevast õppeasutusest, neljast riigist. Põhiliselt osalesid huvikoolide ja stuudiote kunstiõpilased. Töid hindas ˛ürii ning parimatest töödest koostati näitus.
Tapa muusika- ja kunstikoolist leidsid äramärkimist ja tee näitusele kolm tööd – autoriteks Eliisa Maria Sahtel (õp Katrin Leete), Joosep Kivisild (õp Katrin Leete) ning Moona Lamus (õp Liina Kald), kes saavutas vanemas grupis auhinnalise II koha. Palju õnne tublidele õpilastele!