esilehele

Dokumendid

Õpilased

Ajalugu

Kunstiosakonda võtame uusi õpilasi vastu 27.-29. mail Tapa vanas pritsumajas (Pikk tn 19) avatud tundide päevadel, kell 14-18. Kohtade arv piiratud!
Samuti on avatud õpilastööde näitus, mida kõik on oodatud vaatama!

Virumaa koolide kunstikonkurss „Mina ja minu maailm 2019”

Kunstiosakonna õpilased osalesid Kohtla-Järve Kunstide Kooli korraldatud konkursil „Mina ja minu maailm 2019”
10-12 a vanusegrupis saavutasid 3. koha Kärt Varblane ja Eliisa Maria Sahtel (õp. Liina Kald), 13-15 a vanusegrupis saavutas 1. koha Ilona Pshenichnaya (õp. Liina Kald) ja 16-18 a vanusegrupis saavutas 1. koha Ott Kippar (õp. Liina Kald)
Palju õnne õpilastele ja õpetajale!

Joonistuskonkurss "Mina muutuvas digimaailmas"

Novembris 2018 korraldas Lastekaitse Liit joonistuskonkursi „Mina muutuvas digimaailmas“ .
Konkursile laekunud pea 800 töö hulgast valis žürii välja parimad ning Tapa Muusika- ja Kunstikooli 12-aastane õpilane Kertu Rebane (õp Renee Aua) sai 2. vanusegrupis auhinnalise koha tööga „Võimatu hulk võimalusi“.
Kõiki võidutöid saab vaadata Lastekaitse Liidu kodulehel https://www.lastekaitseliit.ee/2018/11/lapse-oiguste-kuu-joonistusvoistluse-voitjad-2018/

Kunstikonkurss-näitus "Pidu"

Tapa Muusika- ja Kunstikooli õpilased osalesid oma joonistustega Tallinna Huvikeskus Kullo Lastegalerii 35. sünnipäeva puhul korraldatud kunstikonkurss-näitusel.
Näitus nimega “Pidu” kutsus maalima-joonistama-voolima peo teemadel.
Kokku osales 36 kooli üle Eesti ja saadeti üle 200 töö.
Annabel Söödi (õp Katrin Leete) joonistus “Pidu puhta pea peal” pälvis 9.-13.aastaste vanuserühmas auhinnalise preemia.
Tööd on kuni detsembrini üleval Kullo Lastegaleriis Tallinna vanalinnas, Kuninga tn 6.
Näitusel saab näha fantaasiarikkaid ja erineva lähenemisega maale, joonistusi ja ruumilisi töid.
Meie kooli esindavad näitusel veel Eliisa Maria Sahtel (õp Liina Kald), Mia-Marii Tedrekull (õp Liina Kald) ja Kärt Varblane (õp Liina Kald).
Pilte näitusest saab vaadata ka Kullo Lastegalerii Facebooki lehel.

Kunstiosakonna õppetööd alustame kolmapäeval, 5. septembril.

5.-7. septembrini palume tulla kõikidel õpilastel kooli talle sobival päeval oma vanuserühma ajal. Tutvume uue õpetajaga, uue tunniplaaniga ja teeme koos ägedat kunsti. Ajad ikka samad:
1.-3. klass kell 13.00-14.00
4.-6. klass kell 14.15-15.45
7.-12. klass kell 16.00-17.30
Kohtumiseni ja ilusat uut kooliaastat!

Uued õppetasud

Alates 1. septembrist 2018 hakkavad ka kunstiosakonnas kehtima
uued õppetasud, millega saab tutvuda siin

Postmargi joonistusvõistlus "Minu kingitus Eestile"

Omniva algatas Vabariigi 100. sünnipäeva puhul koostöös EV100 ja ERR Lastejaamaga laste joonistusvõistluse “Minu kingitus Eestile”.
1. juunil selgusid Tallinna loomaaias margijoonistusvõistluse võitjad.
Tapa Muusika- ja Kunstikooli õpilase Ann-Elisbeth Sanga (õp Katrin Leete) joonistus valiti üheks võidutööks, millest saab päris postmark.
Finaalis oli rahvahääletusel veel teinegi meie kooli lapse töö – Grete-Liis Pärtli (õp Liina Kald) õlipastell.
Võistlus leidis aset kolmes vanuserühmas: 0-6 aastased mudilased, 7-11 aastased lapsed ning 12-16 aastased noored. Võistlusele laekus ligi 850 joonistust, millest žürii valis välja 24 parimat, mis omakorda olid maikuu alguses rahvahääletusel. Tallinna loomaaias on üleval näitus kõigist joonistusvõistluse töödest.

Konkurss „Mina ja minu maailm 2018”

Kohtla-Järve Kunstide Kool korraldas aasta algul virumaa koolidele ja huvikoolidele suunatud kunstikonkursi „Mina ja minu maailm 2018”.
10-19. aastaste õppurite eneseväljendust julgustav, motiveeriv kunstikonkurss „Mina ja minu maailm” oli väljund, mis võimaldab noorel inimesel vaadelda oma maailma enda ümber.
Selle aasta konkursi teemaks oli „minu selfie”. Selfie tegemine on nutitelefoni omajatel levinud tegevus. Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul oli ka see kunstikonkurss Eesti Vabariigile pühendatud ja kutsus kajastama hetki „oma Eestiga“.
Tapa muusika- ja kunstikooli õpilastel läks selgi konkursil edukalt. 10-12-aastaste vanusegrupis sai 1. koha Karina Tarasenko (õp Liina Kald) ja 3. koha Miina Matilda Risthein (õp Katrin Leete).
13-15-aastaste vanusegrupis sai 3. koha Pille-Riin Reinike (õp Liina kald) ja 16-19-aastaste vanusegrupis sai 3. koha Joosep Kivisild (õp Liina Kald). Palju õnne tublidele joonistajatele!

Kunstikonkurss "Üllatav leid 2018"

Märjamaa Muusika- ja kunstikooli korraldatud rahvusvahelisel kunstikonkursil „ÜLLATAV LEID 2018“ pääsesid finaali meie õpilastest Elis Volmre (õp Katrin Leete), Mia-Marii Tedrekull (õp Katrin Leete) ja Joosep Kivisild (õp Liina Kald). Töid saab näha Märjamaa Rahvamaja galeriis.

Kunstiõpilaste tunnustamine

2017 sügisel toimus Eestis Ahtme kunstide kooli eestvedamisel XII rahvusvaheline laste kunstitööde konkurss „Kunst – mäng või looming?“, alateemaks „Kõik meist“.
Konkursi eesmärgiks oli populariseerida tänapäeva laste loovust, luua võimalusi loominguliseks suhtlemiseks erinevate maade ja kultuuridega laste vahel ning arendada laste fantaasiat, visuaalset oskust, samuti soodustada loomingulist eneseväljendust erinevates kunstivormides.
Konkursile laekus üle 400 töö 21 erinevast õppeasutusest, neljast riigist. Põhiliselt osalesid huvikoolide ja stuudiote kunstiõpilased. Töid hindas žürii ning parimatest töödest koostati näitus.
Tapa muusika- ja kunstikoolist leidsid äramärkimist ja tee näitusele kolm tööd – autoriteks Eliisa Maria Sahtel (õp Katrin Leete), Joosep Kivisild (õp Katrin Leete) ning Moona Lamus (õp Liina Kald), kes saavutas vanemas grupis auhinnalise II koha. Palju õnne tublidele õpilastele!