esilehele

Ajalugu

Uued õppetasud

Alates 1. septembrist 2018 hakkavad ka kunstiosakonnas kehtima
uued õppetasud, millega saab tutvuda siin

Konkurss „Mina ja minu maailm 2018”

Kohtla-Järve Kunstide Kool korraldas aasta algul virumaa koolidele ja huvikoolidele suunatud kunstikonkursi „Mina ja minu maailm 2018”.
10-19. aastaste õppurite eneseväljendust julgustav, motiveeriv kunstikonkurss „Mina ja minu maailm” oli väljund, mis võimaldab noorel inimesel vaadelda oma maailma enda ümber.
Selle aasta konkursi teemaks oli „minu selfie”. Selfie tegemine on nutitelefoni omajatel levinud tegevus. Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul oli ka see kunstikonkurss Eesti Vabariigile pühendatud ja kutsus kajastama hetki „oma Eestiga“.
Tapa muusika- ja kunstikooli õpilastel läks selgi konkursil edukalt. 10-12-aastaste vanusegrupis sai 1. koha Karina Tarasenko ja 3. koha Miina Matilda Risthein.
13-15-aastaste vanusegrupis sai 3. koha Pille-Riin Reinike ja 16-19-aastaste vanusegrupis sai 3. koha Joosep Kivisild. Palju õnne tublidele joonistajatele!

Kunstikonkurss "Üllatav leid 2018"

Märjamaa Muusika- ja kunstikooli korraldatud rahvusvahelisel kunstikonkursil „ÜLLATAV LEID 2018“ pääsesid finaali meie õpilastest Elis Volmre, Mia-Marii Tedrekull ja Joosep Kivisild. Töid saab näha Märjamaa Rahvamaja galeriis.

Kunstiõpilaste tunnustamine

2017 sügisel toimus Eestis Ahtme kunstide kooli eestvedamisel XII rahvusvaheline laste kunstitööde konkurss „Kunst – mäng või looming?“, alateemaks „Kõik meist“.
Konkursi eesmärgiks oli populariseerida tänapäeva laste loovust, luua võimalusi loominguliseks suhtlemiseks erinevate maade ja kultuuridega laste vahel ning arendada laste fantaasiat, visuaalset oskust, samuti soodustada loomingulist eneseväljendust erinevates kunstivormides.
Konkursile laekus üle 400 töö 21 erinevast õppeasutusest, neljast riigist. Põhiliselt osalesid huvikoolide ja stuudiote kunstiõpilased. Töid hindas žürii ning parimatest töödest koostati näitus.
Tapa muusika- ja kunstikoolist leidsid äramärkimist ja tee näitusele kolm tööd – autoriteks Eliisa Maria Sahtel, Joosep Kivisild ning Moona Lamus, kes saavutas vanemas grupis auhinnalise II koha. Palju õnne tublidele õpilastele!